Sparingové tréninkové středisko mládeže Středočeského kraje

Jarní část tenisové sezóny je spjata s přípravou na mistrovská utkání, která se hrají na antuce. Vzhledem k nestálému dubnovému počasí v ČR zvolilo sparingové tréninkové středisko mládeže přípravu na 3 kvalitních antukových dvorcích v bezprostřední blízkosti moře v Chorvatském městě Cres. Soustředění se zúčastnilo 10 hráčů a 3 trenéři. Trenérský tým si rozdělil účastníky do 3 skupin: Filip Háva kategorie U14, Karel Luhan kategorie U12 a Tereza Hávová U10.

Celý týden se pracovalo na úderové technice na dvorci, kondiční přípravě (distanční běhy, běhy v písku) a fyzio cvičení. Denní program obsahoval ranní výběh podél moře v délce 2km a následné cvičení ve venkovní posilovně. Následovala vydatná snídaně a dopolední tréninkový cyklus v délce trvání 3h. Po obědě a odpoledním klidu jsme pokračovali nácvikem herních situací se zaměřením na servis a return. Po celou dobu jsme měli v rámci nadstandartního ubytování k dispozici posilovnu, kde jsme trávili čas pravidelným fyzio cvičením.

Uprostřed týdne jsme navštívili partnerskou tenisovou akademii Ivana Ljubičiče na ostrově Veli Lošinj, která je v dojezdové vzdálenosti místa konání soustředění.

Počasí nám po celou dobu přálo a umožnilo nám tak kvalitní přípravu pro jarní sezónu.

Celkový objem zátěže každého účastníka byl 26h tenisu na dvorci, 14h kondiční přípravy a 7h fyzio cvičení.

Akce byla úspěšná a v následujícím roce budeme v jejím konání pokračovat.