Jarní utkání hvězd Středočeského kraje

Na dvorcích LTC Houštka patřil poslední dubnový pátek utkání hvězd Středočeského kraje rozděleného na východ a západ. Tato akce o putovní pohár byla pořádána pod záštitou Středočeského tenisového svazu a jeho předsedy ing. Leoše Fialy.

V mnohém toto střetnutí připomínalo utkání zámořské All Star Game NHL a to včetně dovednostních soutěží.

Celkem se odehrálo 39 utkání – 32 zápasů dvouhry a 7 zápasů čtyřhry. Do těchto bojů zasáhlo dohromady 45 hráčů a hráček ve všech věkových kategorií, tzn. od babytenisu po dospělé.

I při takovém množství utkání rozhodla až závěrečná čtyřhra, ve které zvítězil tým z východního výběru v tie-breaku rozhodujícího setu. Východ tak v celkovém součtu bodů zvítězil 29/27.

Vyrovnanost celého střetnutí symbolizovaly také dovednostní soutěže, ve kterých zvítězila za výběr východu Adéla Petržílková (hod na koš) a za tým západu vyhrála Tereza Hávová (čára).

Celý den se v areálu ozývaly nejen zvuky tenisových úderů, ale zejména radost ze společných chvil strávených na tenisových dvorcích i mimo ně. Závěrečné opékání buřtů podtrhlo tuto přátelskou atmosféru a všichni se již těší na další ročník.

Poděkování patří zejména klubu LTC Houštka a Martinu Dzúrovi (kapitán východu), který akci připravil ve spolupráci s Filipem Hávou (kapitán západu).