Středočeský úspěch našich nejmenších

Středočeská výprava se v sobotu 29.6. v areálu I. ČLTK Praha zúčastnila festivalu Oranžové úrovně, kde se konala tenisová klání na středním dvorci.
Středočeská výprava byla ve složení Kryštof Müller (LTC Houštka), Dominik Šebík (TK ROJA Příbram), Kristýna Jerglová (Sport club Na Zámečku), Kristýna Kováříková (Tenis Dobříš), Matyáš Vavřena (Tenis Vlašim), Alex Mondok (Tenis Dobříš), Jakub Novák (TC Vitality Březnice) a Filip Háva (Tenis Dobříš). Kapitáni týmu byli ve složení F.Háva, T.Hávová a D.Jedlička.
Každý z týmů si měl možnost zahrát celkem 3 utkání krajských výběrů ve dvouhře i čtyřhře. Kromě tenisových zápasů děti přebytečnou energii vložily do testu 8 pohybových disciplín nebo kreativně vytvořily vlajku svého regionu v tématu „Co pro vás znamená tenis“.
Celou akci zahájil předseda Českého tenisového svazu Jakub Kotrba za doprovodu ředitele turnaje Jana Pechy z I. ČLTK Praha.


Zleva: F.Háva, K. Kováříková, K.Jerglová, M. Vavřena, K. Muller, J. Novák, A. Mondok, D. Šebík, F. Háva ml., T.Hávová a J. Kotrba

V prvním kole jsme se utkali proti výběru ze Západních Čech. Toto dramatické utkání rozhodly až závěrečné čtyřhry, které náš tým vyhrál a díky tomu v celém utkání zvítězil poměrem 4:2.
V semifinále na nás čekal silný výběr Jihočeského kraje, nad kterým jsme vyhráli v poměru 4:2.
Do finálového utkání, které se konalo na centrálním dvorci, jsme vstoupili plni odhodlání porvat se o celkové vítězství. Tým Jižní Moravy byl bohužel nad naše síly a zdolal nás v poměru 6:0.
Každý z účastníků si za doprovodu partnerů akce Tenis Dětem a Tecnifibre odnesl kromě medailí a pohárů také věcné dárkové předměty, které budou památkou na první ročník této vydařené akce.
Celý tým zaslouží velkou pochvalu za předvedené výkony jak na dvorci, tak i v kondiční části. Náš tým vynikal zejména bojovným duchem a skvělou kamarádskou atmosférou, která jim pomohla ke skvělému celkovému druhému místu.


Středočeský tým s medailemi a nakreslenou vlajkou našeho tenisového kraje!!
Poděkování patří také v neposlední řadě všem klubům, ze kterých byli hráči nominováni.

Již teď vyhlížíme další ročník této ojedinělé akce.

F.Háva